در طی مراسمی:

مرکز تحقیقات حقوق، زنان و خانواده بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گشایش یافت

نخستین مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی در استان سمنان با نام مرکز تحقیقات حقوق، زنان و خانواده در دانشگاه آزاد اسلامی دامغان گشایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان سمنان، نخستین مرکز تحقیقات حقوق زنان و خانواده بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در مراسمی با حضور مهمانان و مسئولان استان و شهرستان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تالار ابن‌سینا دانشکده داروسازی و با ارتباط برخط در صفحه اینستاگرامی این واحد دانشگاهی گشایش یافت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی  واحد دامغان در این مراسم اظهار کرد: در اسلام و در بیانات مقام معظم رهبری بر موضوع خانواده تأکید شده و در هیچ جا از جهان و در هیچ آیینی تا به این اندازه به حفظ حرمت و حقوق زنان تأکید نشده است.

نعمت‌الله نعمتی افزود: خانواده، نهادی مقدس در اسلام و ایران است و جای دارد از بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان و حمایت‌های بسیج دانشجویی استان سمنان قدرشناسی شود که با ما همراه شدند تا این مرکز بتواند به‌عنوان مرکز تحقیقاتی مسئله محور در زمینه احصا، مطالعه و حل مشکلات نظام خانواده تلاش جدی داشته باشد.

 

وی بسیج دانشجویی و دانشگاه آزاد اسلامی را از موالید انقلاب اسلامی دانست و گفت: این دو نهاد معتبر باید اهداف انقلاب را دنبال کنند و مطابق منویات رهبری معظم انقلاب در پی حل مشکلات و توسعه رفاه خانواده با پشتیبانی مقررات باشند؛ زیرا ایران اسلامی، امروز در زمینه‌های سیاسی و نظامی و امنیتی در اوج اقتدار است و باید تلاش شود تا در مسائل فرهنگی با نگاه خاص به خانواده و اقتصادی با توجه به اقتصاد دانش‌بنیان در اندیشه حل مشکلات باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی  واحد دامغان دانشکده حقوق این واحد دانشگاهی را به اعتبار یکی از سه دانشکده مستقل در ایران، معرفی کرد و ادامه داد: این دانشکده با ۶ رشته گرایش دکتری و ۱۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و با ۲۵ عضو هیئت علمی فعال از جایگاه خوب علمی و پژوهشی برخوردار است و دانش‌آموختگان این دانشکده در بسیاری از مشاغل مهم قضائی در کشور به فعالیت مؤثر و مستمر اشتغال دارند.

نعمتی تأکید کرد: در زمینه علمی، اقتصاد دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین باید با روحیه جهادی و انقلابی تلاش کنیم. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان سعی کرده تا با پشتوانه استادان و دانشجویان از ظرفیت‌های موجود به‌خوبی استفاده کرده و در مراکز رشد و تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان در اندیشه توسعه خدمات تا مرز خوداتکایی باشد.

وی با بیان اساس و زمینه‌های رشد خانواده اصیل ایرانی و اسلامی اضافه کرد: مرکز تحقیقاتی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم باید با قدرت هسته‌های مطالعاتی پویا و با حمایت استادان، پاسخگو باشد و با حل مشکلات خانواده و کاهش نرخ طلاق، اعتیاد و چالش‌های اجتماعی بر نهاد خانواده با شیوه مؤثر کمک کند.

محمدامین بخشیان در آیین افتتاح نخستین مرکز تحقیقات حقوق زنان و خانواده بسیح دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همواره پیش‌آهنگ همراهی و همدلی با بسیج بوده و این واحد دانشگاهی همیشه از برنامه‌های بسیج استقبال و در رویکردهای علمی و پژوهشی مساعدت کرده است.

وی افزود: این حرکت بزرگ در ایجاد پایگاه حمایت از حقوق زنان که در فضای دانشگاه آزاد اسلامی دامغان برای نخستین مرتبه در استان سمنان ایجاد می‌شود؛ می‌تواند نویدبخش حرکت‌های متعدد در فضای علمی دانشگاه‌های کشور باشد و حمایت از حقوق خانواده به‌عنوان زیرساخت اجتماع، آغاز حرکت عظیم فرهنگی است که در سال‌ها و ماه‌های بعد می‌توانیم نتایج این مرکز را مشاهده کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان گفت: عزم جدی در راستای حل مسائل مبتلابه جامعه در مرکز تحقیقات حقوق زنان و خانواده با رویکرد مسئله‌محوری خواهد بود که در آغاز راه، نیازمند احصای مشکلات با فعالیت‌های میدانی مؤثر هستیم و در ادامه با همت بسیجیان فعال در حوزه تحقیقات علمی و پژوهشی با حمایت استادان مجرب می‌توانیم بخشی از مشکلات موجود در نظام خانواده را رفع کنیم.

بخشیان اضافه کرد: هسته‌های موضوعی مسئله‌محور ایجاب می‌کند که در فضای علمی مراکز تحقیقاتی، حضور داشته باشند تا با هم‌پوشانی علمی و تحقیقاتی بتوانند با انرژی بیشتر و در زمان کمتر، پاسخگوی نیازهای جامعه در حل مشکلات باشند.

وی یادآور شد: در هفت دانشگاه معتبر استان سمنان، مراکز تحقیقاتی با شاخص‌های ممتاز تشکیل می‌شوند تا با حل مسائل، منطبق با رویکرد جهادی و همت بسیجی با مردم همراه باشیم.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار