برگزاری همایش «بانوی انقلابی» در سازمان بسیج دانشجویی/ گام دوم، گام کارآمدی انقلاب

به همت سازمان بسیج دانشجویی همایش «بانوی انقلابی» با حضور دانشجویان انقلابی دانشگاه‌ها آغاز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به همت سازمان بسیج دانشجویی همایش «بانوی انقلابی» با حضور دانشجویان انقلابی دانشگاه‌ها و جمعی از مسئولان آغاز شد.

* گام دوم انقلاب، گام کارآمدی انقلاب اسلامی

محمدجواد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی در این همایش گفت: بانوان انقلابی با مجاهدت و اخلاص در گام دوم انقلاب آمادگی خود را روز به روز بیشتر خواهند کرد و بانوی تراز انقلاب اسلامی الگوی زنان مسلمان در مقابل الگوی غربی و شرقی خواهد بود.

وی ادامه داد: به همت خواهران دانشجو که سربازان جنگ نرم هستند، در تقویت نهاد جمهوری اسلامی پیش خواهیم رفت و امیدواریم این برنامه گامی در راستای اهدافی که می‌خواستیم باشد و در سطوح دیگر جامعه هم پیگیری شود.

نیک‌روش تاکید کرد: گام دوم گام کارآمدی انقلاب اسلامی است و نسل جدید می‌تواند پیشرو کارآمدی انقلاب در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و ... به صورت مستقیم و غیر مستقیم باشد.

بنابراین گزارش این همایش با هدف تبیین نقش و جایگاه بانوان در نبرد اقتصادی، مساله انتخابات مجلس و شاخصه های نماینده اصلح به ویژه با تاکید در حوزه مسائل زنان و خانواده برگزار شده است.

* زنان در اسلام مکلف هستند در جامعه نقش آفرینی کنند

علی غلامی رئیس دانشکده معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق( ع) هم در این همایش گفت: از نظر اسلام زنان مکلف هستند در جامعه نقش آفرینی کنند. از آنجایی که در قرآن زنان و مردان مومن را اولیاء یکدیگر می‌دانند این تکلیف بر گردن آن‌ها است.

وی با بیان اینکه امام(ره) نقش بانوان در انقلاب اسلامی را کمتر از مردان نمی‌دیدند، افزود: همواره رهبر انقلاب بر این تاکید کرده‌اند که اگر در جنگ بانوان انقلابی و مومن نبودند سرنوشت جنگ به گونه دیگری رقم می‌خورد.

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به موضوع اصلاح الگوی مصرف، تصریح کرد: اگر بانوان به این نقطه برسند که اصلاح الگوی مصرف تاثیر گذار است و آن را انجام دهند اتفاقات خوبی برای ما رقم خورد.

غلامی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ایام انتخابات گفت: تدین، تعبد، آشنایی با طعم فقر و روحیه کوخ نشینی، اخلاق اسلامی