دهقان مطرح کرد؛

لزوم استفاده از اساتید انقلابی برای تربیت فرهنگی، اخلاقی و هویتیِ دانشجویان/ اسلامی‌کردن دانشگاه ضروری است

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه الزهرا(س): زمانی که تربیت به سمت تربیت معنوی و اسلامی پیش رود و به توانایی های جوانان توجه شود در حل مشکلات روند بهتری خواهیم داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:فاطمه دهقان دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع دانشگاهیان گفت:‌ در مورد «درگیر شدن با مسائل و چالشهای کشور» که مورد تاکید رهبر انقلاب بود نیاز است که روند آموزشی کشور به گونه‌ای که افراد را متکی به مدرک پرورش ندهند و انگیزه کسب علم و به کارگیری آن را افزایش دهند، اصلاح شود زیرا بکارگیری علم در جامعه می‌تواند بسیاری از مشکلات مردم را حل کند.

دهقان افزود: یکی از موارد دیگر هم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفت، بحث «تربیت فرهنگی، اخلاقی و هویتیِ دانشجویان»، بود که در این رابطه لازم است بیشتر از اساتید انقلابی و موثر استفاده شود و مورد دیگر اینکه خود دانشجویان در جایگاه دانشجوی تشکیلاتی نقش مهمی در این رابطه دارند.

وی تصریح کرد: اگر مسئولین به قشر دانشجو توجه کنند و آنها را نیروی ارزشمند برای کشور بدانند و به آنها اعتماد کنند و در بعضی مسائل و مشکلات کشور از نیروهای علمی داخلی که دانشجویان هستند استفاده کنند و یاس و ناامیدی را از آنها گرفته و به جوان دانشجو هویت و اعتماد به نفس بدهند دانشجو متناسب با رشته تحصیلی‌اش می‌تواند با درک و وارد شدن به صحنه مسائل از علوم و آموخته‌های خودش استفاده کند و به حل مسائل بپردازند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد:‌ طبق بیانات رهبری مشکل، تقلید در علوم دیگران است آن هم به صورت مستمر و تا زمانی که در دانشگاه‌ها اساتید به توانایی دانشجو در جهت تولید علم در حوزه علوم انسانی اسلامی توجه نکنند و دانشجو را مایوس و ناامید سازند تولید علم صورت نمی‌گیرد.

وی گفت: زمانی که تربیت به سمت تربیت معنوی و اسلامی پیش رود و به توانایی‌های دانشجو توجه شود و دانشجو تحقیقات علمی‌اش را متناسب با نیاز کشور فراهم کند در این مسیر روند بهتری خواهیم داشت.

دهقان یادآور شد: در دانشگاه‌های کشور تا کنون اتفاقات خوب و چشمگیری رخ داده است و افراد موثر و مفیدی پا به عرصه جامعه نهاده اند ولی در این مسیر نیاز به تلاش بیشتری است و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند چون بنای دانشگاه‌ها به وسیله افراد نامطمئن و سیاستهای نامطمئن در زمان طاغوت گذاشته شده و همچنان این بنا وجود دارد و دانشگاه را مبنی بر دین زدایی بنیان گذاری کردند بنابراین تصحیح این روند امری ضروری است و باید دانشگاه ها را به شیوه مناسب و همگانی به سوی دانشگاه اسلامی که نیروی آماده و موثر و با ایمان تحویل جامعه می‌دهد، سوق داد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار